• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Красна гірка Відхилений остаточно

Доданий
30.07.2020
Номер
3
Культура

Проєкт "Красна гірка" - це заходи збереження та доступності відносно пам’ятки археології національного значення Городища №1 Літописного міста Іскоростеня (Красної гірки) для всіх груп населення, через прокладання пішохідної дороги. Реалізація проєкту забезпечить можливість пізнати пам'ятку археології Городище №1 як історико-культурне надбання не лише Коростеня, а і України.

Автор проєкту
Ірина
Ірина Пасічник-Прокопенко
Бюджет
175 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
пров. 3-й Шатрищанський, 7, Коростень

Опис

Опис проекту

Основна ідея проєкту є вперше описана та запропонована для реалізації. До цього часу проект не впроваджувався, тому для громади міста Коростеня він є інноваційним:

- забезпечення інфраструктури відносно Городища №1 та умов доступу для активного відвідування пам’ятки, пізнання історії та культури давньоруського періоду цільовою аудиторією.
- підвищення рівня дослідження та пізнання пам’яток археології національного значення;
- впровадження туристичного маршруту «Шляхами древлянських градів» для активної популяризації об’єкту.
- забезпечення можливостей проведення культурних заходів, покращення рівня партнерської співпраці, презентації культурного і туристичного потенціалу на території пам’ятки.
- запобігання незаконної діяльності «чорних археологів».
- сприяння розвитку туристичного потенціалу та підприємництва, позитивного історико-культурного іміджу Коростеня як міста, збільшенню інформаційного обміну з потенційними гостями міста, культурними та музейними установами, а також суб’єктами туристичного бізнесу, що стане базовим підґрунтям створення потужного туристичного кластеру в місті на майбутнє та додаткових надходжень до міського бюджету.

Інформація стосовно доступності (результатів) проекту

Реалізація проєкту забезпечить сталу доступність для цільової групи:
- діти та молодь;
- археологи, краєзнавці;
- люди з обмеженими можливостями;
- екскурсоводи, гіди;
- підприємці, представники громадських організацій.
Реалізація проєкту допоможе всім бажаючим, а насамперед людям з обмеженими можливостями пізнати памятку археології Городище №1

Обгрунтування необхідності реалізації проекту, а також його бенефіціари

На даний час, існує необхідність популяризації головного унікального історико-культурного обєкта міста Коростеня - пам’ятки археології національного значення Городища №1 літописного міста Іскоростеня. Тематика унікальності "древлянської культури" є присутньою у ряді загальноміських заходах. Щороку, на території памятки проводяться археологічні дослідження за сприяння міської влади та відділу культури і туризму за участю представників Інституту археології НАН, студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка. За підсумками проведених археологічних досліджень, в місті Коростені систематично відбувається Міжнародна наукова археологічна конференція.Також памятку відвідує учнівська молодь навчальних закладів регіону, групи туристів. Але через відсутність належного доступу до памятки - пішохідної дороги, дослідження та огляд вказаного унікального обєкту є обмеженим для цільової аудиторії.

Тому прокладання пішохідної дороги збільшить кількість бажаючих відвідувати та пізнавати вказану памятку та її значення в культурній спадщині України, оскільки існують наукова, туристична зацікавленість щодо міста Коростеня та його історико-культурного надбання.
Представниками комунальної установи «Туристично-культурний інформаційний центр» , туристичної сфери регіону систематично проводяться екскурсії на території "Красної гірки".

Інші додатки, суттєві для заявника проекту

https://www.youtube.com/watch?v=v0q187wf-94

Фотографії