• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Оновлення адресних табличок будинків Брав участь

Доданий
28.10.2017
Номер
2
Комунальне господарство

Створення єдиного зразка адресних табличок (з транслітераціей латинськими буквами) та оновлення великої кількості адресних табличок в місті Коростень.
Основна мета проекту – запровадити і реалізувати єдину систему адресних табличок будинків у місті з тим, щоб кожен житель міста чи гість міста міг комфортно і без зайвих зусиль віднайти потрібний йому будинок.

Автор проекту
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Опис проекту

Результат проекту буде загальнодоступним як для місцевих жителів, так і для гостей міста, і що особливо актуально, допоможе у роботі фахівцям різних служб – рятівникам, працівникам швидкої допомоги, таксистам і кур’єрам, поліції.
Варто зауважити, що встановлення уніфікованих табличок відповідного зразка (належного розміру з читабельними шрифтами) також зможе покращити орієнтування на місцевості людей з певними вадами зору.

АДРЕСА
- комунальні заклади.

Проект відповідає стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста Коростень, адже його реалізація спрямована на підвищення комфорту жителів та гостей міста, його естетичне облаштування, зростання інвестиційної привабливості.

Інформація стосовно доступності (результатів) проекту

В результаті реалізації проекту буде:
- Створено єдину системи адресних табличок у місті Коростень (погоджено єдиний формат табличок, їх розмір, колйори, шрифт, транслітерацію),
- Створено комфортні умови для орієнтування у міському середовищі шляхом розміщення уніфікованих табличок з тривалим гарантійним строком експлуатації
- Збережено архітектурну своєрідність міського середовища шляхом розміщення табличок таким чином, щоб вони не створювали хаосу на стінах будинку та не суперечили архітектурі будівлі,
- Підвищено туристичну привабливість міста Коростень шляхом забезпечення обов’язкової транслітерації назв, а можливе використання логотипу міста як елементу таблички підкреслить своєрідний дизайн-код міста.
- Створено умови для адаптації жителів міста до нових назв вулиць. 

Обгрунтування необхідності реалізації проекту, а також його бенефіціари

Проблема:
1. Недосконала єдина система адресних покажчиків у місті Коростень. 
За декілька десятиліть на стінах будинків назбиралась чимала кількість різноманітних табличок: всі вони різних розмірів, кольорів, ба навіть з різним інформаційним наповненням. 
Багато будинків у місті взагалі не містять інформацію про адресу і номер будинку і при пошуку необхідного будинку виникають певні проблеми не лише у мешканців, а й у працівників спеціалізованих служб (пожежників-рятувальників, медиків, таксистів, поліції). 
У місті відсутня цілісна концепція щодо формування та встановлення адресних табличок, з цього випливає ряд інших проблем:
- Розмір табличок не визначений. Часто він не відповідає пропорціям та розмірам декоративних елементів будівлі.
- Шрифт у більшості табличок низької якості, нечитабельний, хоча саме він є найважливішою складовою таблички, де, окрім написів, немає інших інформаційних елементів.
- Відсутність транслітерації, що утруднює можливості для орієнтування у місті іноземцям. Увага до цієї проблеми могла б забезпечити більш комфортне перебування іноземців у місті та це могло б зробити місто більш туристично та інвестиційно привабливим.

2. Відсутність актуальних адресних табличок у зв’язку із перейменуванням вулиць.
Велика кількість вулиць міста Коростень було перейменовано. При цьому чимало адресних табличок досі залишаються неактуальними. 


Вирішення проблеми:
З метою вирішення вищевказаної проблеми необхідно розробити та забезпечити встановлення на фасадах будинків, уніфіковані адресні таблички визначених розмірів із читабельним шрифтом, на яких буде зазначено основний мінімум, необхідний для орієнтування у міському просторі: назва вулиці, номер будинку та транслітерація.
При виготовлені адресних табличок слід врахувати, що вони мають бути читабельні в усі пори року та стійкі до зовнішніх чинників.
Також при реалізації проекту необхідно враховувати основні вимоги, що ставляться до таких знаків як адресні таблички, а саме: інформативність, наочність (помітні на місцевості та певною мірою контрастні за кольором і формою), естетичність (художньо виконані та органічно вписуються в ландшафт), логічність розміщення (там, де вони принесуть найбільше користі), технологічність (простота виготовлення та установлення на місцевості), доцільність та економічність.

Фотографії